فیلم سه بعدی از سال ۱۹۱۵ به وجود اومد ولی از نظر کاربرد سرگرمی و در قالب استاندارد در سال ۱۹۵۰ میلادی در امریکا برجسته شد. فیلم های ۳D یا سه بعدی به سینماهای بزرگ و فیلم های اصلی هالیوود ختم نمی شود. شما می توانید فیلم های سه بعدی را خودتون ایجاد کنید. طیف وسیعی از روشها برای فیلم برداری و ویرایش ساخت فیلم سه بعدی وجود دارد. نتیجه نهایی هنگامی که شما و مخاطبانتان عینک ۳D را  کامل به چشماتون زدید نمایان می شود.

 

مراحل ساخت فیلم سه بعدی شامل موارد زیر می باشد

تصاویر Anaglyph اولین روش ارائه فیلم های ۳D به وسیله عکس ها و یکی از رایج ترین نمایش فیلم سه بعدی توسط عموم مردم بدلیل نبود امکاناتی از جمله تلویزیون های سه بعدی بوده. اولین فیلم Anaglyph توسط Edwin S Porter در سال ۱۹۱۵ اختراع شد. در زمان حال قضیه فرق کرده و با وجود امکانات شما میتوانید فیلم سه بعدی بسازید که ما در ادامه به مراحل ساخت آن می پردازیم.

app-3d

استفاده از نرم افزار و فوتیج های آماده

اولین روش استفاده از نرم افزارهای خاص برای ایجاد یک ویدیو ۳D می باشد. شما برای ایجاد ویدیو سه بعدی به دو ویدیو مختلف لایه بندی شده در بالای یکدیگر نیاز دارید. یک ویدیو رنگ قرمز و ویدئو دیگر رنگی رنگی است. شما باید دنبال نرم افزار ویرایش فیلم بگردید که می توانید اینکار را برای شما انجام دهد . در آخر فوتیج های آماده را در نرم افزار ویرایش قرار دهید و آنرا تبدیل به سه بعدی کنید. نرم افزار های Final Cut Pro ، Adobe’s Premiere ، Cyberlink ، Corel ، Magix را می توانید برای این کار استفاده کنید که در مقاله ای جداگانه در قبل به بعضی از نرم افزار های گفته شده پرداختیم که شما میتوانید مشاهده کنید.

two-camera-3d

با استفاده از دو دوربین و نرم افزار

پول خود را جمع کنید و دو دوربین یکسان بگیرید و توجه کنید که لنزها ۲-۸ اینچ فاصله داشته باشند. در این روش دوربین ها باید کنار یکدیگر قرار بگیرند و به سمت یک طرف حرکت کنند و سپس ویدیوی بدست آمده را در نرم افزار هایی که در قسمت قبل توضیح دادیم درباره آنها وارد می کنیم. 

3d-camera

استفاده از دوربین سه بعدی

استفاده از دوربین سه بعدی نیز از روش های ساخت فیلم سه بعدی می باشد. هنگامی که شما تمام قسمت هایی که در ۳D نیاز دارید را فیلم می گیرید، وقت آن رسیده است که دستگاه را به یک کامپیوتر متصل کنید و ممکن است نیاز به ویرایش فیلم داشته باشید که به وسیله نرم افزار ها می توانید آنرا به راحتی ویرایش کنید.

 

شما می توانید با مراجعه به صفحه مقالات از مطالب و مقاله های بیشتر بهره مند شوید. همچنین  میتوانید با مراجعه به صفحه مدل سه بعدی  ، رایگان مدل های مورد نیاز را دانلود کنید.