عکاسی  به فرایند ضبط تصاویر بر روی فیلم حساس به نور با استفاده از یک دوربین گفته می شود. دوربین های اولیه ، تصاویر را بر روی صفحات فلزی یا شیشه ای ثبت میکردند. فیلم حلقوی پلاستیکی که استفاده از آن بسیار ساده تر است ، در سال ۱۸۸۹ میلادی به بازار عرضه شد. در اواسط قرن نوزدهم ، چندین فرایند شیمیایی برای ظهور تصاویر عکاسی شده اختراع شد . کار تمام دوربین ها ، متمرکز کردن نور از طریق یک عدسی بر روی قطعه ای از فیلم است. وقتی فیلم درون یک محلول شیمیایی ظاهر می شود ، تصویری بر روی آن پدید می آید. در دوربین های پولاروید از فیلم هایی استفاده می شود که خودشان عمل ظهور را هم انجام می دهند.فیلم های عکاسی حساس به پرتوهای ایکس ، تصاویری از درون بدن انسان ارائه می دهند. 

دو نوع از انواع عکاسی شامل موارد زیر می باشد

عکاسی در حقیقت در سال ۱۷۲۷ آغاز شد و آن هنگامی بود که یک دکتر آلمانی به نام یوهان شولتز ، دریافت که نور خورشید ، گچ عمل آمده با محلولی از نیترات نقره را سیاه می کند. اساس عکاسی همین کشف شولتز است که نور بر ترکیبات خاص نقره اثر می گذارد. ویلیام تالبوت یک دانشمند انگلیسی بود که در سال ۱۸۴۱ میلادی اولین فرایند عکاسی را اختراع کرد. عکاسی مارا قادر می سازد که تصاویر مردم و مکان های قدیمی را حفظ کنیم. عکس های چاپ شده در کتاب ها ، روزنامه ها و مجلات نیز اطلاعات گوناگونی را در اختیار مردم می گذارند و نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارد. ما در ادامه به دو نوع از انواع عکاسی می پردازیم.

عکاسی-رنگ-کاذب

عکاسی رنگی کاذب

در عکاسی رنگی کاذب از اضافه کردن رنگ ها برای آشکار ساختن اطلاعاتی استفاده می شود که در حال عادی قابل دیدن نیستند. عکس های معمولی تصاویر جهان را همان گونه که می بینیم ، با رنگ های موجود در طیف ، نمایش می دهند.اما برای مثال فیلم فرو سرخ تصاویری را ثبت می کند که نمی توانیم آنها را ببینیم. این فیلم به تابش الکترومغناطیس حساس است که ورای انتهای قرمز طیف نور مرئی قرار دارد. از عکسبرداری رنگی کاذب همچنین برای تاکید بر روی اطلاعات موجود در تصویر از طریق رنگ ها استفاده می شود. برای مثال ، عکس های میکروسکوپی که با میکروسکوپ الکترونی تهیه می شوند ، تک رنگ هستند و از رنگ کاذب می توان برای جداسازی و نمایش جزئیات استفاده کرد.

عکاسی-فرو-سرخ

عکاسی فرو سرخ

در عکاسی فرو سرخ ، از طریق آشکار سازی مقدار گرمای بیرون داده شده از مواد ، اطلاعات مهمی درباره ی محصولات ، جنگل ها و آلودگی به دست می آید. مواد گرم ، تابش الکترو مغناطیس را که درست قبل از انتهای قرمز رنگ هایی قرار دارد که چشم انسان قادر به دیدن آنهاست ، بیرون می فرستند. به همین دلیل است که این نوع تابش را تابش فرو سرخ می نامند. مواد شیمیایی آلوده کننده آب دریا ، در مقایسه با آب موجود در اطراف آنها ، گرما را به شکل متفاوتی جذب می کنند و در عکس فرو سرخ ، از آب سردتر کاملا متمایز و قابل تشخیص هستند.

شما همچنین می توانید با مراجعه به صفحه مقالات از مطالب و مقاله های بیشتر بهره مند شوید.